A KAB hírei

7. Matematika és informatika alkalmazásokkal

7. Matematika és informatika alkalmazásokkal

 

 

 

Szervezők:

Babeş-Bolyai Tudományegyetem, Magyar Matematikai és Informatikai Intézet

Erdélyi Múzeum-Egyesület Matematikai és Informatikai Szakosztály

Farkas Gyula Egyesület a Matematikáért és Informatikáért

Kolozsvári Akadémiai Bizottság Matematikai, informatikai és csillagászati szakbizottsága

Radó Ferenc Matematikaművelő Társaság

Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem

 

 

Időpont:     2016. november 18-20.

Helyszín :   Kolozsvár, EME székháza (Jókai / Napoca utca 2-4) és

                    BBTE központi épülete, Farkas / Kogălniceanu utca 1.

 

Péntek, 2016. november 18., EME székháza

15.30      Regisztráció

15.55      Megnyitó

 

Plenáris előadás: EME székháza

Elnök: Robu Judit

16.00      Kolumbán József (BBTE), Inoan Daniela (BBTE): Háromváltozós egyensúlyfeladatok

16.45      Szünet

 

Matematikatörténeti előadások: EME székháza

Elnök: Darvay Zsolt

17.00      Oláh-Gál Róbert (Sapientia EMTE): Emlékeim Prékopa András professzorról

17.20      Bandi Árpád (Matlap): Tíz kopjafa

17.40      Kása Zoltán (Sapientia EMTE): Cseke Vilmos matematikai pályafutása

 

Szombat, 2016. november 19., BBTE központi épülete

 

Plenáris előadások: 5/I-es (Tiberiu Popoviciu) terem

Elnök: Szenkovits Ferenc

9.00        Páles Zsolt (Debreceni Egyetem): Hardy típusú egyenlőtlenségek éles konstanssal

9.45        Zsók Viktória (Eötvös Loránd Tudományegyetem): Modellezés funkcionális programozás segítségével

10.30      Kávészünet

 

Plenáris előadások: 5/I-es (Tiberiu Popoviciu) terem

Elnök: Szenkovits Ferenc

11.00      Bencze Mihály (Ady Endre Elméleti Líceum, Bukarest): A matematika tanítása Romániában

11.45      Kávészünet

 

Matematika előadások: 7/I-es (D.V. Ionescu) terem

Elnök: Kolumbán József

12.10      Németh Sándor (BBTE), Németh Sándor Zoltán (University of Birmingham): Lineáris komplementaritás szimpliciális kúpokon

12.30      Darvay Zsolt (BBTE), Takács Petra-Renáta (BBTE, BME): Prediktor-korrektor belsőpontos módszer lineáris optimalizálásra

 

Informatika előadások: 9/I-es (Radó Ferenc) terem

Elnök: Gaskó Noémi

12.10      Jánosi-Rancz Katalin Tünde (Sapientia EMTE), Kátai Zoltán (Sapientia EMTE): Formális vs. informális: adatbányászat és                     érzelemelemzés szervezeti ímél-hálózatokban

12.30      Kucsván Attila (Sapientia EMTE), Kucsván Zsolt (Sapientia EMTE), Márton Gyöngyvér (Sapientia EMTE): Kamerarendszerek                 biztonsági problémái

 

Didaktika előadások: 5/I-es (Tiberiu Popoviciu) terem

Elnök: Matekovits Mihály

12.10      Kátai Zoltán (Sapientia EMTE), Osztián Erika (Sapientia EMTE): Számítógépes gondolkodás három tánclépésben

12.30      Olosz Ferenc (Kölcsey Ferenc Főgimnázium): Hogyan oldjam?

12.50      Ebédszünet

 

Matematika előadások: 7/I-es (D.V. Ionescu) terem

Elnök: Németh Sándor

15.00      Zákány Mónika (Műszaki Egyetem, Nagybánya): Majdnem helyi kontrakciók

15.20      Simon Levente (BBTE), Soós Anna (BBTE): Fixponttétel apollóniai hálózatokon

15.40      Bencze Mihály (Ady Endre Elméleti Líceum, Bukarest), Marius Dragan (Bukarest): A Lessels-Pelling egyenlőtlenség súlyozott               változata

16.00      Róth Ágoston (BBTE): Görbék és felületek kontrollpont-alapú egzakt leírása kiterjesztett Csebisev-függvényterekben

 

Informatika előadások: 9/I-es (Radó Ferenc) terem

Elnök: Kása Zoltán

15.00      Szenkovits Annamária (BBTE): Automatikus tesztgenerálás reaktív rendszereknél

15.20      Gaskó Noémi (BBTE), Rodica Ioana Lung (BBTE), Tudor Mihoc (BBTE), Mihai Suciu (BBTE): A (k,t)-robust egyensúly                           meghatározása

 

Didaktika előadások: 5/I-es (Tiberiu Popoviciu) terem

Elnök: Olosz Ferenc

15.00      Simon József (Petőfi Sándor Általános Iskola): Analógiákra épülő feladatszerkesztés a mértanban

15.20      Baranyai Tünde Klára (BBTE): Tanítóképzős hallgatók véleménye a matematika felvételiről

15.40      Czegledi Csilla-Ilona (Csiky Gergely Főgimnázium, Arad), Matekovits Mihály (Csiky Gergely Főgimnázium, Arad): 

              Párhuzamok és kitérők a falusi és városi matematika oktatás lehetséges módszereiben

16.00      Kerekasztal megbeszélés: a matematika tanítása, tehetséggondozás, a Matlap szerepe a matematika oktatásában

16.20      Szünet

 

17.00      A Farkas Gyula-Emlékérem átadási ünnepsége

               5/I-es (Tiberiu Popoviciu) terem

18.30      Fogadás a díjazottak tiszteletére

 

Vasárnap, 2016. november 20., BBTE központi épülete

 

Plenáris előadások Bolyai Farkas halálának 160 éves évfordulója alkalmából: 5/I-es (Tiberiu Popoviciu) terem

Elnök: Soós Anna

9.00        Egyed Emese (BBTE): „… akkor szabadon fogom választani pályámat” Bolyai Farkas tézise drámában

9.45        Szenkovits Ferenc (BBTE): In memoriam Bolyai Farkas

 

7. Matematika és informatika alkalmazásokkal

 

 

 

Szervezők:

Babeş-Bolyai Tudományegyetem, Magyar Matematikai és Informatikai Intézet

Erdélyi Múzeum-Egyesület Matematikai és Informatikai Szakosztály

Farkas Gyula Egyesület a Matematikáért és Informatikáért

Kolozsvári Akadémiai Bizottság Matematikai, informatikai és csillagászati szakbizottsága

Radó Ferenc Matematikaművelő Társaság

Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem

 

 

Időpont:     2016. november 18-20.

Helyszín :   Kolozsvár, EME székháza (Jókai / Napoca utca 2-4) és

                    BBTE központi épülete, Farkas / Kogălniceanu utca 1.

 

Péntek, 2016. november 18., EME székháza

15.30      Regisztráció

15.55      Megnyitó

 

Plenáris előadás: EME székháza

Elnök: Robu Judit

16.00      Kolumbán József (BBTE), Inoan Daniela (BBTE): Háromváltozós egyensúlyfeladatok

16.45      Szünet

 

Matematikatörténeti előadások: EME székháza

Elnök: Darvay Zsolt

17.00      Oláh-Gál Róbert (Sapientia EMTE): Emlékeim Prékopa András professzorról

17.20      Bandi Árpád (Matlap): Tíz kopjafa

17.40      Kása Zoltán (Sapientia EMTE): Cseke Vilmos matematikai pályafutása

 

Szombat, 2016. november 19., BBTE központi épülete

 

Plenáris előadások: 5/I-es (Tiberiu Popoviciu) terem

Elnök: Szenkovits Ferenc

9.00        Páles Zsolt (Debreceni Egyetem): Hardy típusú egyenlőtlenségek éles konstanssal

9.45        Zsók Viktória (Eötvös Loránd Tudományegyetem): Modellezés funkcionális programozás segítségével

10.30      Kávészünet

 

Plenáris előadások: 5/I-es (Tiberiu Popoviciu) terem

Elnök: Szenkovits Ferenc

11.00      Bencze Mihály (Ady Endre Elméleti Líceum, Bukarest): A matematika tanítása Romániában

11.45      Kávészünet

 

Matematika előadások: 7/I-es (D.V. Ionescu) terem

Elnök: Kolumbán József

12.10      Németh Sándor (BBTE), Németh Sándor Zoltán (University of Birmingham): Lineáris komplementaritás szimpliciális kúpokon

12.30      Darvay Zsolt (BBTE), Takács Petra-Renáta (BBTE, BME): Prediktor-korrektor belsőpontos módszer lineáris optimalizálásra

 

Informatika előadások: 9/I-es (Radó Ferenc) terem

Elnök: Gaskó Noémi

12.10      Jánosi-Rancz Katalin Tünde (Sapientia EMTE), Kátai Zoltán (Sapientia EMTE): Formális vs. informális: adatbányászat és                     érzelemelemzés szervezeti ímél-hálózatokban

12.30      Kucsván Attila (Sapientia EMTE), Kucsván Zsolt (Sapientia EMTE), Márton Gyöngyvér (Sapientia EMTE): Kamerarendszerek                 biztonsági problémái

 

Didaktika előadások: 5/I-es (Tiberiu Popoviciu) terem

Elnök: Matekovits Mihály

12.10      Kátai Zoltán (Sapientia EMTE), Osztián Erika (Sapientia EMTE): Számítógépes gondolkodás három tánclépésben

12.30      Olosz Ferenc (Kölcsey Ferenc Főgimnázium): Hogyan oldjam?

12.50      Ebédszünet

 

Matematika előadások: 7/I-es (D.V. Ionescu) terem

Elnök: Németh Sándor

15.00      Zákány Mónika (Műszaki Egyetem, Nagybánya): Majdnem helyi kontrakciók

15.20      Simon Levente (BBTE), Soós Anna (BBTE): Fixponttétel apollóniai hálózatokon

15.40      Bencze Mihály (Ady Endre Elméleti Líceum, Bukarest), Marius Dragan (Bukarest): A Lessels-Pelling egyenlőtlenség súlyozott               változata

16.00      Róth Ágoston (BBTE): Görbék és felületek kontrollpont-alapú egzakt leírása kiterjesztett Csebisev-függvényterekben

 

Informatika előadások: 9/I-es (Radó Ferenc) terem

Elnök: Kása Zoltán

15.00      Szenkovits Annamária (BBTE): Automatikus tesztgenerálás reaktív rendszereknél

15.20      Gaskó Noémi (BBTE), Rodica Ioana Lung (BBTE), Tudor Mihoc (BBTE), Mihai Suciu (BBTE): A (k,t)-robust egyensúly                           meghatározása

 

Didaktika előadások: 5/I-es (Tiberiu Popoviciu) terem

Elnök: Olosz Ferenc

15.00      Simon József (Petőfi Sándor Általános Iskola): Analógiákra épülő feladatszerkesztés a mértanban

15.20      Baranyai Tünde Klára (BBTE): Tanítóképzős hallgatók véleménye a matematika felvételiről

15.40      Czegledi Csilla-Ilona (Csiky Gergely Főgimnázium, Arad), Matekovits Mihály (Csiky Gergely Főgimnázium, Arad): 

              Párhuzamok és kitérők a falusi és városi matematika oktatás lehetséges módszereiben

16.00      Kerekasztal megbeszélés: a matematika tanítása, tehetséggondozás, a Matlap szerepe a matematika oktatásában

16.20      Szünet

 

17.00      A Farkas Gyula-Emlékérem átadási ünnepsége

               5/I-es (Tiberiu Popoviciu) terem

18.30      Fogadás a díjazottak tiszteletére

 

Vasárnap, 2016. november 20., BBTE központi épülete

 

Plenáris előadások Bolyai Farkas halálának 160 éves évfordulója alkalmából: 5/I-es (Tiberiu Popoviciu) terem

Elnök: Soós Anna

9.00        Egyed Emese (BBTE): „… akkor szabadon fogom választani pályámat” Bolyai Farkas tézise drámában

9.45        Szenkovits Ferenc (BBTE): In memoriam Bolyai Farkas