Kompetencia- és tudástranszfer az oktatásban - XI. tudományos ülésszak

Esemény időpontja:

  • 2022-05-17 00:00:00
Kompetencia- és tudástranszfer az oktatásban - XI. tudományos ülésszak

Kompetencia- és tudástranszfer az oktatásban - XI. tudományos ülésszak

 

Helyszín: BBTE, Székelyudvarhelyi Kihelyezett Tagozat, Budvár utca, 2. szám

 

8.30 – 9.00: Regisztráció

9.00 – 9.05: Köszöntőbeszéd

 

Szekció előadások

21-es terem (szekcióvezető: dr. Barabási Tünde)

09.10 – 9.30: dr. Barabási Tünde, dr. Stark Gabriella – Online óvodai tanulás?? Válaszváltozatok az otthonóvodáztatás „korából”, gyakorlati tapasztalatok tükrében

9.30 – 9.50: dr. Szántó Bíborka – „Miért, jó harag nincs?” – Kérdések a gyermekpróza hatásáról

9.50 – 10.10: dr. Kálmán Ungvári Kinga – A reflektivitás szerepe a történelmi gondolkodás, mint releváns tudás kialakításában

10.10 – 10.30: kávészünet, felszolgálás a 24. teremben

 

10.30 – 10.45: Kari Ágnes – A beszédhibák hatása az óvodás és kisiskolás gyermekek szocializációjára

10.45 – 11.00: Finta Karina – Az alfa-generációs gyermekek fegyelmezése a digitális varázseszközök világában 

11.00 – 11.15: Dobrita Fruzsina – Az óvodáskorú autista gyermekek integrált és szegregált nevelése

11.15 – 11.30: Kósa Emőke – A szociális és érzelmi kompetenciák fejlődése homogén és heterogén óvodai csoportokban

11.30 – 12.00: kávészünet, felszolgálás a 24. teremben

 

12.00 – 12.15: Becze István – Csíkdelne és a Szent János templom története - a helytörténet szerepe elemi iskolásoknál az identitás alakításában

12.15 – 12.30: Urus Anita – Az erkölcsi fejlesztés lehetőségei a „kérdező közösség” módszerével 3. és 4. osztályban

 

12.30 – 12.45: Péter Attila – Élménypedagógiai módszerek alkalmazása a székelyudvarhelyi és a környéki iskolákban

12.45 – 13.00: Hajdu Barbara – A szülők beiskolázási szempontjai iskolaváros és vidéki környezet tekintetében

13.00 – 13.15: Bede Réka – A verbalizált és az animált mese hozadékai az óvodás korú gyermek imaginatív képességeivel és kreativitásával összefüggésben

13.15 – 13.30: Sebestyén (Sánduj) Csilla – Az egyszerűsítés dimenziói a gyerek szabad játékának tükrében

 

22-es terem (szekcióvezető: dr. Péter Lilla)

09.10 – 9.30: dr. Péter Lilla – Változatok és lehetőségek a szociális kompetencia fejlesztésére kisiskoláskorban

9.30 – 9.50: dr. Egri Edith – Minták felfedezése a matematikai gondolkodás során

9.50 – 10.10: dr. Dósa Zoltán – A mesék rejtett olvasata, az elmeolvasás

10.10 – 10.30: kávészünet, felszolgálás a 24. teremben

 

10.30 – 10.45: Gál Viola – A kötődési stílus kései jegyei és az érzelmi intelligencia kisiskoláskorban

10.45 – 11.00: Keresztes Kinga – A születési sorrend megnyilvánulásai hármas vagy több testvérek közötti súrlódásokban és együttműködésben

11.00 – 11.15: Tankó Barbara – Játék általi fejlesztés a családban kisgyermekkorban

11.15 – 11.30: Mihálykó Beáta – Bullying az általános iskolások körében Székelyföldön

11.30 – 12.00: kávészünet, felszolgálás a 24. teremben

 

12.00 – 12.15: Farkas Anita – IKT eszközök használata az elemi osztályos pedagógusok körében 

12.15 – 12.30: György Orsolya – Kooperatív és hagyományos módszerek a szövegértés szolgálatában anyanyelv órán

12.30 – 12.45: Kilyén Médiszdea – Digitális intelligencia és kompetenciák

12.45 – 13.00: Kacsó Tímea – Médiatudatosságra nevelés szükségessége és lehetőségei a szülők és óvodapedagógusok véleményének a tükrében

13.00 – 13.15: Nagy Beáta – A Montessori eszközök hatása a 7-8 éves gyermekek matematikai képességeinek fejlődésére

13.15 – 13.30: Fábián Tímea – Erkölcsi nevelés mesékkel az óvodában

 

13.30 – 14.00: A konferencia lezárása, értékelése

Kompetencia- és tudástranszfer az oktatásban - XI. tudományos ülésszak

Kompetencia- és tudástranszfer az oktatásban - XI. tudományos ülésszak

 

Helyszín: BBTE, Székelyudvarhelyi Kihelyezett Tagozat, Budvár utca, 2. szám

 

8.30 – 9.00: Regisztráció

9.00 – 9.05: Köszöntőbeszéd

 

Szekció előadások

21-es terem (szekcióvezető: dr. Barabási Tünde)

09.10 – 9.30: dr. Barabási Tünde, dr. Stark Gabriella – Online óvodai tanulás?? Válaszváltozatok az otthonóvodáztatás „korából”, gyakorlati tapasztalatok tükrében

9.30 – 9.50: dr. Szántó Bíborka – „Miért, jó harag nincs?” – Kérdések a gyermekpróza hatásáról

9.50 – 10.10: dr. Kálmán Ungvári Kinga – A reflektivitás szerepe a történelmi gondolkodás, mint releváns tudás kialakításában

10.10 – 10.30: kávészünet, felszolgálás a 24. teremben

 

10.30 – 10.45: Kari Ágnes – A beszédhibák hatása az óvodás és kisiskolás gyermekek szocializációjára

10.45 – 11.00: Finta Karina – Az alfa-generációs gyermekek fegyelmezése a digitális varázseszközök világában 

11.00 – 11.15: Dobrita Fruzsina – Az óvodáskorú autista gyermekek integrált és szegregált nevelése

11.15 – 11.30: Kósa Emőke – A szociális és érzelmi kompetenciák fejlődése homogén és heterogén óvodai csoportokban

11.30 – 12.00: kávészünet, felszolgálás a 24. teremben

 

12.00 – 12.15: Becze István – Csíkdelne és a Szent János templom története - a helytörténet szerepe elemi iskolásoknál az identitás alakításában

12.15 – 12.30: Urus Anita – Az erkölcsi fejlesztés lehetőségei a „kérdező közösség” módszerével 3. és 4. osztályban

 

12.30 – 12.45: Péter Attila – Élménypedagógiai módszerek alkalmazása a székelyudvarhelyi és a környéki iskolákban

12.45 – 13.00: Hajdu Barbara – A szülők beiskolázási szempontjai iskolaváros és vidéki környezet tekintetében

13.00 – 13.15: Bede Réka – A verbalizált és az animált mese hozadékai az óvodás korú gyermek imaginatív képességeivel és kreativitásával összefüggésben

13.15 – 13.30: Sebestyén (Sánduj) Csilla – Az egyszerűsítés dimenziói a gyerek szabad játékának tükrében

 

22-es terem (szekcióvezető: dr. Péter Lilla)

09.10 – 9.30: dr. Péter Lilla – Változatok és lehetőségek a szociális kompetencia fejlesztésére kisiskoláskorban

9.30 – 9.50: dr. Egri Edith – Minták felfedezése a matematikai gondolkodás során

9.50 – 10.10: dr. Dósa Zoltán – A mesék rejtett olvasata, az elmeolvasás

10.10 – 10.30: kávészünet, felszolgálás a 24. teremben

 

10.30 – 10.45: Gál Viola – A kötődési stílus kései jegyei és az érzelmi intelligencia kisiskoláskorban

10.45 – 11.00: Keresztes Kinga – A születési sorrend megnyilvánulásai hármas vagy több testvérek közötti súrlódásokban és együttműködésben

11.00 – 11.15: Tankó Barbara – Játék általi fejlesztés a családban kisgyermekkorban

11.15 – 11.30: Mihálykó Beáta – Bullying az általános iskolások körében Székelyföldön

11.30 – 12.00: kávészünet, felszolgálás a 24. teremben

 

12.00 – 12.15: Farkas Anita – IKT eszközök használata az elemi osztályos pedagógusok körében 

12.15 – 12.30: György Orsolya – Kooperatív és hagyományos módszerek a szövegértés szolgálatában anyanyelv órán

12.30 – 12.45: Kilyén Médiszdea – Digitális intelligencia és kompetenciák

12.45 – 13.00: Kacsó Tímea – Médiatudatosságra nevelés szükségessége és lehetőségei a szülők és óvodapedagógusok véleményének a tükrében

13.00 – 13.15: Nagy Beáta – A Montessori eszközök hatása a 7-8 éves gyermekek matematikai képességeinek fejlődésére

13.15 – 13.30: Fábián Tímea – Erkölcsi nevelés mesékkel az óvodában

 

13.30 – 14.00: A konferencia lezárása, értékelése